Poslední příspěvek

Den 2.

Přidávám záznamy z druhého dne mého experimentu. Budu si muset zítra psát více poznámek (tak jak jsem to dělal do dneška) protože se mi večer nechce do nějakého velkého fabulování a vymýšlení a vzpomínání na to, cože jsem to vlastně dělal. Opravdu tady nepotřebuji parodovat hitaci...
Blok 1. - 5. 4. 1:00-1:27 Myslím, že jsem přišel na důvod proč tento experiment dělám, nejen že bych jeho výsledek mohl zapracovat jako SOČku, ale také abych si zlepšil spánkové návyky. Nespaním, ano zní je zajímavě, ale ve výsledku to dává smysl, jelikož polyfázové spaní je o dodržování spánkové rutiny.
Moc se mi nechtělo jít spát a byl jsem tak celou dobu jen v mělkém spánku, viz graf. Taky je 2:12 a mě začínají bolet oči stylem, že bych měl jít spát.
Blok 2. - 5. 4. 7:00-7:32 Zjistil jsem, že toho v noci moc nejde dělat. Většinu věcí, co mám udělat do školy dělám prakticky instantně, případně je mám hotové tak do 3. v noci. Nevím, co bych dělal bez Netflixu. Byly by to opravdu dlouhé noci....
Před…

Den 0.

Ahoj, jmenuji se Radim, chodím do druhého ročníku hořovického Gymnázia Václava Hraběte a mám nucené "corona distanční studium". Rozhodl jsem se tak, že jelikož mám spoustu času a nejsem ani vázán na školní rozvrh, že vyzkouším polyfázový spánek a svůj postup budu sdílet s internetem na blogu, který mám založený na subdoméně mé internetové vizitky. 
Ptáte-li se proč, tak na to nemám asi žádnou logickou odpověď – prostě proč ne... Mělo by mi to dokonce teoreticky vyhovovat – nejvíce efektivní jsem v noci a zvládám spát 4 hodiny monospánku denně bez problému.
Když jsem se dnes poohlížel po tom, co už je napsáno na internetu, tak jsem zjistil, že polyfázové spánky lze dělit do několika kategorií:
  • Dymaxion - 30 minut spánku po 6 hodinách (Tesla - 20 minut po 6 hodinách - 1, 5 hodiny spánku)
  • Uberman - 20 minut spánku po 4 hodinách
  • Everyman - 1,5 hodiny v noci a 20 minut spánek v odpoledne - 2 hodiny a 20 minut
  • Siesta - 5–6 hodiny v noci a 1, 5 hodiny ve dne
  • A ještě nějaké další (plus tyhle se ještě dají dál dělit, přidávám zdroj)
Když jsem se rozhodoval, na kterou z těchto možností přejít, musel jsem vzít v potaz následující věci:
  • čas oběda a večere – rodiče by asi nebyli nadšení, kdybych tam chyběl
  • čas kdy nám ze školy zadávají testy - 9–12 (ty co jsou na čas) a po 14 hodině (na ty je celé odpoledne – neřeším)
Když jsem věděl kdy ne, začal jsem se rozhodovat mezi kterou kategorií vyberu a jelikož mám heslo "když už. tak už", tak jsem vybíral mezi Ubermanem a Dymaxionem – jak jsem říkal, 4 hodiny monospánku v pohodě, 2 hodiny polyspánku by měly být taky.
Když už jsem věděl co, kdy a kdy ne, byl čas si udělat rozvrh. Použil jsem na to jeden z nejmocnějších nástrojů – Excel.
Nechal jsem si vygenerovat na základě času 1. bloku časy ostatních, a to vždy ve dvou variantách – po 6 a po 4 hodinách. Následně jsem začal vyřazovat nepotřebné – první blok déle než v 6 je zbytečné – už jsou dříve, dále soubor nesmí mít časy 9, 10, 11, 12, 18, 19 a přemýšlel jsem i o 13, ale tam předpokládám, že se to vždy dá o 10 minut posunout a nevykolejí mi to celý program. Snad.
Abych to zkrátil, zbyl mi jen Dymaxion, a to s bloky začínajícími v 1 hodinu ráno a ve 2. Uberman má moc malé mezery mezi jednotlivými bloky – nedá se tam nacpat polední program.
Abych se přiznal – ani jeden soubor není ideální. Jeden má blok začíná ve 13 hodin a druhý soubor má blok začínající v 8. Ve 13 hodin je docela pravděpodobné, že budu zavolán na oběd a v 8 je jen půlhodina před tím, než nám začínají testy z Fyziky.
Uvidím zítra. Za 40 minut mě čeká první blok souboru začínajícího v 1 hodinu, který jsem nakonec vybral. Snad to bude fungovat – do půlnoci mám ještě dost práce...

Komentáře