Poslední příspěvek

Den 2.

Přidávám záznamy z druhého dne mého experimentu. Budu si muset zítra psát více poznámek (tak jak jsem to dělal do dneška) protože se mi večer nechce do nějakého velkého fabulování a vymýšlení a vzpomínání na to, cože jsem to vlastně dělal. Opravdu tady nepotřebuji parodovat hitaci...
Blok 1. - 5. 4. 1:00-1:27 Myslím, že jsem přišel na důvod proč tento experiment dělám, nejen že bych jeho výsledek mohl zapracovat jako SOČku, ale také abych si zlepšil spánkové návyky. Nespaním, ano zní je zajímavě, ale ve výsledku to dává smysl, jelikož polyfázové spaní je o dodržování spánkové rutiny.
Moc se mi nechtělo jít spát a byl jsem tak celou dobu jen v mělkém spánku, viz graf. Taky je 2:12 a mě začínají bolet oči stylem, že bych měl jít spát.
Blok 2. - 5. 4. 7:00-7:32 Zjistil jsem, že toho v noci moc nejde dělat. Většinu věcí, co mám udělat do školy dělám prakticky instantně, případně je mám hotové tak do 3. v noci. Nevím, co bych dělal bez Netflixu. Byly by to opravdu dlouhé noci....
Před…

Den 1.

Tímto bych chtěl zahájit můj malý experiment. V každém článku bych chtěl dát 4 bloky, vždy 1-19 toho dne abych článek mohl publikovat buď ještě ten den večer, anebo brzy ráno, kolem jedné, druhé hodiny.Musím si rozmyslet číslování bloků, ale zatím to vidím na to, že v článku to bude očíslováno 1-4 a pokud budu na jeden konkrétní chtít odkázat, tak to udělám stylem "1-1", kdy první číslo značí den a druhé blok.
P.S.: Nachází se zde o jeden blok navíc kvůli začátku experimentu včera večer.

1. blok - 3. 4. 19:00-19:27

Graf spánkových cyklů 1. bloku 
Nevím, jak moc jsem spal, ale mobil (Sleep as Android v PRO verzi; škoda, že aplikace nemá
konfiguraci na polyfázové spaní – je to krkolomné a budu muset najít jinou aplikaci na tracking toho, že jsem v souladu s plánem) říká, že jsem 78 % času byl v hlubokém spánku a zbytek byl spánek lehký, po REM ani stopy.
Jako moc hluboký spánek mi to nepřišlo – stále se mi hlavou honilo spoustu myšlenek které jsem vnímal – možná by se to dalo označit jako lehký náznak REM, ale bez speciálních přístrojů se to pořádně určit nedá a odborník také nejsem.
Budu si také muset pořídit spací masku – v pokoji je touhle dobou moc světla; nedokážu si to představit v jednu odpoledne. A nejspíš i špunty do uší – do pokoje mi vtrhl Táta, něco chtěl, slyšel jsem ho naprosto perfektně, ale nebyl jsem sto se zvednout...
S odstupem času od konce mého napu musím říci, že jsem celkem malátný. Minimálně tedy více než jsem byl předtím – chtělo by to se rozhýbat.

2. blok - 4. 4. 1:00-1:27

Graf spánkových cyklů 2. bloku,
žádný hluboký spánek = žádný odpočinek? 
Někdy kolem osmé večer jsem si na internetu našel návod na to, jak ušít noční masku a jelikož jsem neměl na práci nic lepšího než psát sloh na angličtinu, pustil jsem se do toho. Musím říci, že opravdová tma je vskutku příjemná.
Asi hodinu před napem se mi chtělo spát, 20 minut před se to zlepšilo a bylo to vidět – neusnul jsem a myslím, že to bude mít docela vliv. SaA tvrdí, že jsem byl v lehkém spánku, což bych mu možná i uvěřil... Doufám, že se to postupem času zlepší – bylo by celkem mrzuté zjistit, že nejsem za tu půlhodinu schopen ani usnout.

3. a 4. blok

Můj vcelku velký problém je, že nedokáži za tu půlhodinu ani usnout. Z toho plyne, že budu víc unaven, než bych měl být. Takže jsem ráno usnul o hodinu a půl dříve. V jednu hodinu jsem usínal před tím, než jsem měl jít spát a v momentě kdy jsem si lehl, tak záhadně veškerá únava přestala a já opět neusnul. Docela se mi to rozsypalo. A vím, co za to může (asi) 
  • nejsem schopen usnout tehdy kdy mám 
  • nejsem schopen nespat tehdy kdy nemám – chtělo by to v okamžiku, kdy se mi bude chtít spát udělat nějakou fyzickou aktivitu, zacvičit si, a hlavně ležet v posteli co nejméně
Jinak jsem docela unavený, a to jsem od poledne prakticky byl v polospánku a zaznamenal jsem i nějaké sny, což značí REM fáze. Tohle budu muset eliminovat, protože mi to neskutečně ničí rozvrh. Snad to bude zítra lepší...
Tato únava přichází v blocích, které se opakují, to, nejspíš, značí spánkovou deprivaci z nedostatku spánku, protože nejsem schopen usnout kdy mám. Dočetl jsem se, že to je docela normální v adaptační fázi a kdybych tohle byl schopen udržet dostatečně dlouho, což záleží na tom, kdy se otevřou školy, tak bych se měl začít cítit unavený až v chvíli před plánovaným začátkem a probudit se přesně jako na budík. Ale do tohoto bodu je ještě dlouhá cesta.

5. blok - 4. 4. 19:00-19:27

Graf spánkových cyklů 5. bloku 
Na čas, byl to zase velmi mělký spánek, SaA hlásí 16 minut hlubokého. Předtím jsem byl vcelku unaven, potom jsem byl odpočatý, což nevím, jestli vydrží nějak dlouho do noci – přeci jenom, do jedné ráno času dost.
Po tomto napu jsem byl opravdu odpočatý, nevím, jestli je to jen tím, že to takhle večer mám nebo tím, že se začínám aklimatizovat (taky by to ale mohlo být tím dopoledním a odpoledním přešlapem).
Tato energie mi vydržela až do jedné hodiny, kdy se mi ani nechtělo jít spát.

Komentáře